30. listopadu 2023
09:00—17:00
Konference o kreativě v marketingu
Kino Dlabačov
Bělohorská 24, Praha 6

Stále nám v hlavě vyskakují otázky, co je to vlastně kreativita, jak funguje, kde se bere a jak ji docílit nebo třeba měřit. Znovu a znovu, každý den se snažíme hledat odpovědi. Stále na začátku, přesto každý na své cestě. Může to být způsob nahlížení na věci, přístup k životu nebo nacházení nečekaných propojení a vztahů tam, kde bychom je už nečekali. Rozmanitost nepopsatelnosti.

Proto bych vás rád pozval na konferenci Creative Restart, kde se můžeme potkat a společně se vzájemně inspirovat. Pohledem, názorem nebo zkušenostmi z vlastní cesty kreativitou. Budu se na vás těšit.

Roman Číhalík & Taste

Přednášející a témata

Michael Koch

Úvodní slovo

Celou konferencí bude již tradičně provázet moderátor Michael Koch.

Michael Koch

Michael se věnuje digitálnímu a politickému marketingu očima projektového managementu. V agentuře Taste pracuje na pozici Head of Business Development. Spoluzakládal magazín Digichef.

Roman Číhalík

Keynote: Naše kreativita

Úvod bude patřit zamyšlení ohledně potřeby kreativity jako způsobu přežití. Někdy totiž může jít doslova o život.

Roman Číhalík

Roman působí 20 let v reklamním oboru, vyučuje na VŠKK, je předsedou spolku NELEŽ a Creative Directorem v agentuře SYMBIO. Během své kariéry pracoval pro klienty Pilsner Urquell, O2, Kooperativa, ČSA, Vitana, Nestlé, Unilever, Mercedes-Benz, Samsung, Madeta, Škoda Auto, ORLEN Unipetrol nebo Tanec Praha. Za svou práci získal řadu prestižních lokálních i zahraničních kreativních ocenění a zasedal v porotách ADC, ADCE, Young Lions a NY Advertising Festival.

Christophe Wechsler

From the Inside Out: Cultivating Creativity In-House

Learn about the benefits of having an in-house creative team. Get a behind-the-scenes look into how we at Kiwi.com built a creative team from the ground up, launched a global consumer brand and nurtured strong collaborative relationships with various other teams. From forming non-traditional solutions to developing award-winning creative, you'll discover the power of fostering creativity in-house and how it can fuel success.

Christophe Wechsler

Head of Content & Creative at Kiwi.com

Pavol Minár

Ako na význam značky

Značka je mentálny konštrukt a preto musí mať sformulovaný svoj význam. Ako na to? Insight je dosiaľ nevyslovená pravda, vo svetle ktorej uvidíte ľudské potreby a prekážky uspokojovania týchto potrieb v novom svetle. To vám ukáže, akú úlohu má vaša značka v ľudských životoch. A tam sa začína jej neodolateľný príbeh. Na konkrétnych príkladoch z komunikačnej praxe veľkých aj malých značiek si ukážeme postup hľadania insightu, úlohy a príbehu značky. A povieme si, ako na to.

Pavol Minár

Pavol je zakladateľ konzultačného marketingového a brandingového butiku. Je spoluautorom strategickej zmeny značky Slovenská sporiteľňa, Zlatý Bažant, Tatratea, Tauris a iných. Pôsobí aj ako strategický a komunikačný poradca pre biznisových, marketingových a spoločenských lídrov. Je držiteľom viac ako 25 EFFIE na Slovensku, v Českej republike a v Rumunsku. Dvakrát bol shortlistovaný na Cannes Lions. O značkách a reklame prednáša na FMK UCM, Digitálnej univerzite a na rôznych eventoch.

Judita Ružičková David Červený

Ztraceno v nápadu: Aby si strategie a kreativita rozuměly

Kreativita je citlivý mechanismus, který se vás obyčejně snaží pobavit, rozbrečet, nebo naštvat. Úlohou strategie je dohlédnout, aby u toho všeho náhodou nezapomněla plnit stanovené cíle. Z pohledu stratéga i kreativce se podíváme na to, jak tyto dva světy efektivně a bezbolestně přimět mluvit stejnou řečí od briefu až po feedback.

Judita Ružičková

Creative Team Lead ve společnosti Zaraguza

David Červený

Strategic Planner ve společnosti Zaraguza

Petr Šupolík

Kontextuálně kreativní restart

Proč zažije kontextuální cílení renesanci? Je kontext a kreativa "a match made in heaven"? Jak nám pomůže AI? Děláme to blbě, nebo je blbá doba? Na kolik otázek kreativců stačí jeden stratég?

Petr Šupolík

Petr je mediální stráteg v agentuře SYMBIO, kde působí již osmým rokem. Do SYMBIA přišel z pražské pobočky společnosti Google. V SYMBIU nabízí kreativcům a klientům pohled pod povrch dnešního mediálního ekosystému a spolupodílí se na většině komunikačních zakázek agentury. Mimo strategií a plánování kampaní také pomáhá klientům z řad publisherů s monetizací jejich obsahu.

Leonard Savage

The Permanent Brief: Unearthing unobvious creative opportunities

Part 1: Creative Strategy
Strategy is the start of a story. 

Part 2: Creative Audacity
The right risks at the right time.

Leonard Savage

CCO ve společnosti McCann Prague

Atila Martins

Craft: A Necessity, Not a Choice

In the world of advertising, craft is no longer optional—it's the foundation of success. Join us for a compelling presentation that explores why craft isn't a choice; it's an absolute necessity in today's competitive landscape. Discover how the art of craft elevates advertising to new heights and unlocks unparalleled creative potential.

Atila Martins

Atila Martins is a Brazilian Creative Director based in Prague with 20+ years' advertising experience, his accomplishments include awards from Cannes Lions, D&AD, Clio and many others major international shows across the globe. He has won 17 Cannes Lions in 6 consecutive years amongst many other awards, making him one of the most awarded professionals in the country.

He has worked locally and internationally for brands such as Skoda, Ceska Sporitelna, Reporter Magazine, T-Mobile, Forbes, Xiaomi, NBA, LaLiga, NFL, Harley Davidson and many others.

He is also a photographer and he is proud of landing his photo of the Czech Republic on the cover of Time Magazine in 2022.

Zuzana Magálová

Napísať dobrý brief (nie) je umenie

Poptávam novú kampaň.
Zn.: Rýchlo, lacno a kvalitne.

Zuzana Magálová

Zuzka je strategická marketérka s více než desetiletou praxí v oblasti FMCG, farmacie a budování firem. Naplňuje ji růst lidí a podniků, a proto s nadšením staví úspěšné a stabilní týmy, vytváří dlouhodobé strategické plány či rozvíjí produktová portfolia. Jejím cílem je budovat značky z hlediska hodnoty a image a přispívat tak k dosažení obchodních cílů firem. Aktuálně působí jako Head of Brand ve společnosti Košík.cz.

Jan Tyl

Kreativně na AI

Ve své přednášce se chci zaměřit na potenciál a omezení umělé inteligence v kreativních odvětvích. Provedu vás základními koncepty AI a představím konkrétní příklady jejího využití v kreativní práci. A to vše tak, aby informace byly srozumitelné i pro ty, kteří nejsou datoví vědci. Na konci mého vystoupení se budeme věnovat etickým a právním otázkám, které se vážou k používání AI ve světě kreativity.

Jan Tyl

Honza je expert na oblast umělé inteligence a zakladatel společnosti Alpha Industries. Stojí za projekty, jako je Digitální spisovatel, Matylda nebo DigiHavel, kde umělou inteligenci využívá trochu netradičním způsobem.

Magdaléna Pivarči Křížová Alice Budová

Doba udržitelná: Jak neshořet a nebo jak vstát z popela

Vyhoření. Buzzword, který je naneštěstí stále trendy. Letos to postihlo i mě a myslím už můžu říct, že to mám úspěšně za sebou. A chci se s vámi podělit o mou zkušenost. Může se vám to totiž hodit. 

Společně se podíváme na to, jestli se tomu dá vůbec vyhnout v době neustálého honění se za výkonem, překonávání sebe sama a cílů, do kterých nás výkonnostně orientovaná společnost dneška tlačí ze všech stran. Spolier alert – mám za to, že dá!

Přijďte si poslechnout kombinaci osobní zkušenosti s trochou teorie, několik užitečných tipů, triků a rad, jak dosáhnout v životě balanc a bezbolestně strhnout nálepku workoholizmu a přelepit ji něčím daleko funkčnějším a příjemnějším. Všichni totiž můžeme přispět k tomu, abychom žili v době udržitelné. 

No a abych na to nebyla sama a vám to přineslo co nejvíc, přidá se ke mně i moje koučka Alice, která mě mým vyhořením a zejména fází „hojení“ provázela. Tak se vidíme!

Magdaléna Pivarči Křížová

Dlouholetá manažerka v reklamní agentuře a exCEO TRIAD Praha, nově Managing Directorka ve skupině Near & Dear. Srdcovými tématy jsou pro ni mimo jiného právě udržitelné fungování v agenturách a férové podmínky v reklamě a kreativním byznysu.

Alice Budová

Pracovala v HR, Marketingu, Sales a vzdělávání. Dneska na volné noze pomáhá lidem ve firmách i mimo ně jako individuální a týmová koučka a konzultantka odhalit potenciál, systematicky ho naplňovat a být spokojenější v práci i doma.

Alan Záruba

Livesport: Game Changing Moments

Livesport rozvíjí digitální služby pro sportovní fanoušky, kteří hledají rychlé, relevantní a přesné aktuální výsledky, statistiky a zpravodajství v reálném čase. Vlajkový produkt společnosti, Flashscore, používá každý měsíc více než 100 milionů uživatelů v téměř 50 zemích světa, ve více jak 30 sportech. V letech 2021–22 Livesport spolupracoval s londýnským Design Studiem na vzniku kompletního redesignu své vizuální komunikace a po té spustil Flashscore News – novou službu, která mění paradigma klasické sportovní žurnalistiky v napojení na vizuální analýzu dat a automatizaci tvorby obsahu prostřednictvím umělé inteligence.

Alan Záruba

Alan je grafický designér a Art Director s více jak patnáctiletými zkušenostmi v oblasti médií a kreativním průmyslu. V Livesportu působil nejdříve jako externí konzultant jeho vizuální proměny a po té od října 2021 nastoupil do této společnosti jako nový ředitel digitálního obsahu s cílem naplnit novou vizi moderního sportovního zpravodajství.

Vojtěch Prokeš

Mocná kreativa: Jakou hraje roli v úspěšnosti kampaně?

Říká se, že dobrá kreativa pomáhá zvýšit účinnost kampaně až jedenáctkrát. Vojtěch Prokeš, šéf výzkumu agentury Behavio, vám na konkrétních příkladech testovaných kampaní ukáže, jak je to s tou kreativitou a efektivitou doopravdy. Proč jen zábavná kreativa nestačí k tomu, aby byla reklama úspěšná? Co musí kampaň splňovat, aby měla reálný dopad na prodejní čísla? A proč přistupovat ke kreativnímu restartu s citem?

Vojtěch Prokeš

Sociolog, ředitel výzkumu a spoluzakladatel výzkumné a technologické společnosti Behavio Labs. A mimojiné celoživotní skaut. Vystudoval sociologii na Univerzitě Karlově, rok strávil na studiích v Německu. Pracoval v Sociologickém ústavu AV ČR. Poté v roce 2015 spoluzaložil Behavio Labs, které se zabývá aplikací behaviorálních věd v marketingovém výzkumu a dalších oblastech. Stojí za projekty jako Behavio.app, ​​​​​​​Atlascechu.cz, Trendaro.cz, Minute.app​​​​​​​. Má za sebou stovky výzkumných projektů na téma značek, analýzy trhu, testování reklam, kampaní a jiné pro světové i české značky jako ŠKODA AUTO, McDonald’s, Heineken, E.ON, T-Mobile, Jablotron, Komerční banka, Deloitte, Red Bull a mnohé další.

Prezentace a odkazy

Video reportáž

Reporty a články

Fotogalerie

Partneři

Odborný partner

Mediální partneři

Partneři akce

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.